Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu

Strona główna / Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu

Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu to instytucja, która podejmuje działania kulturalne i sportowe na terenie Świecia - otwarta na nowe pomysły, a jednocześnie kultywująca tradycję społeczności i regionu.

Tę obszerną misję realizuje zespół pracowników i współpracowników ośrodka kultury, wśród których są zarówno specjaliści od animacji kultury, jak i nauczyciele specjalizujący się w określonych dziedzinach sztuki, takich jak taniec, plastyka, muzyka, fotografia, teatr, literatura, a także specjaliści od techniki scenicznej oraz oprawy wizualnej naszych przedsięwzięć.

Większość działań realizujemy w naszych obiektach i pomieszczeniach: w prowadzonej przez OKSiR kawiarni - Cafe Kultura, zamku krzyżackim, sali widowiskowo-kinowej, Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej, która służy także jako sala taneczna, amfiteatrze, Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej, sali konferencyjnej oraz sali zabaw Wyspa Skarbów. Przy niektórych działaniach korzystamy również z innych miejsc, takich jak stadion miejski KS „Wda”, pomieszczenia miejskiej hali widowiskowo-sportowej, tereny parku miejskiego położonego przy ul. Sienkiewicza, rynek Starego Miasta.

Działamy przez cały rok proponując mieszkańcom różnorodne wydarzenia kulturalne, m.in. imprezy cykliczne (Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, Maraton Piosenki Osobistej, Blues na Świecie Festival, Festiwal Mocnych Brzmień, Jesień Poetycka), konkursy, koncerty i recitale, spektakle teatralne i muzyczne, imprezy plenerowe, warsztaty, wieczorki autorskie, projekcje filmów, w tym spotkania w ramach DKF, spotkania z historią, audycje muzyczne dla dzieci i wiele innych. Od 2009 roku wydajemy miesięcznik społeczno-kulturalny TERAZ ŚWIECIE.

Nasze pracownie tętnią życiem od września do czerwca. Bogata oferta zajęć artystycznych i animacyjnych sprawia, że każda osoba niezależnie od wieku ma możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów nie tylko ze Świecia. Poprzez tę zróżnicowaną ofertę edukacyjną mieszkańcy naszego miasta mają możliwość czynnego uczestniczenia w kulturze już od 3 roku życia (Wyspa Skarbów), poprzez wiek młodzieńczy, dorosły, aż po seniorów.